Reszel - miasto
cittaslow

Reszel:

Z okien Kamienicy Marianna zobaczysz:
- zabytkowy gotycki kościół
- zamek
- 200 m. dalej jest rynek z klasycystycznym ratuszem i kamienicami
- 300 m. obok zaczyna się trasa ciągnąca się wąwozem przez Park Miejski. Znajdują się tam dwa najstarsze gotyckie mosty w Europie!

Święta Lipka

Święta Lipka - malowniczo położona miejscowość na historycznym pograniczu Warmii i Mazur oddalona od Reszla 6 km. Wbrew powszechnemu mniemaniu to nie tylko ponad trzystuletnie Sanktuarium jest atrakcją tego miejsca. Również przepięknie położone jezioro Dejnowa oraz schowane wśród lasów kapliczki różańcowe przy drodze do Reszla. Obowiązkowy punkt po zwiedzaniu to Karczma Berta serwująca tradycyjną kuchnię warmińską

Bezławki

Wieś położona 3 km od Świętej Lipki, w której znajduje się krzyżacki zamek zamieniony w kościół. Wokół mury obronne, stare nagrobki. Piękne widoki!

Łężany

W tej oddalonej od Reszla 5 km wsi znajduje się pałac wybudowany w 1910 r przez admirała znajdujący się tuż przy jeziorze Legińskim. To tutaj kręcono film "Kamerdyner". Piękny, zadbany park, oryginalne zabudowania w tym młyn, spichlerze.

Kętrzyn i Wilczy Szaniec

Kętrzyn -miasto powiatowe znajdujące się 18 km od Reszla, a obok niego Wilczy Szaniec - była kwatera wojenna Adolfa Hitlera. To miasteczko bunkrów otoczone lasem, jeziorami i bagnami. Bunkry wciąż kryją wiele zagadek i imponują swoimi rozmiarami, rozmachem oraz solidnością.